Jedną z najbardziej uniwersalnych i niezastąpionych metod dającą efekty w postaci szybkiej regeneracji skóry oraz poprawy jej wyglądu jest mezoterapia mikroigłowa. Jej innowacyjność polega przede wszystkim na odmłodzeniu skóry przy zachowaniu całkowicie 

naturalnego końcowego efektu wizualnego.

Wspomniana metoda polega na wprowadzeniu pod skórę substancji aktywnych, które działają niemalże natychmiast. W szczególności jest to metoda polecana osobom z wiotką skórą, która ze względu na swoją dojrzałość straciła jędrność i umiejętność szybkiego powracania do swojej pierwotnej postaci. Często jest również obarczona licznymi przebarwieniami spowodowanymi słońcem. Do takich przypadłości zalicza się także cienie pod oczami.

mezoterapia igłowa zgierz łódź

Zabieg mezoterapii dostarcza skórze porządnej dawki substancji aktywnych, które stymulują jej odnowę. Jest to przede wszystkim kwas hialuronowy poprawiający napięcie skóry oraz zwiększający jej nawilżenie. Są to także liczne witaminy oraz minerały stymulujące odnowę komórkową głębszych warstw skórnych. Inne substancje wspomagające cały zabieg to m.in. L-karnityna, koenzymy, biotyna i kwasy nukleinowe.
Zaleca się wykonanie kilku serii zabiegów dla uzyskania najlepszych efektów oraz zwiększenia ich trwałości. Powstałe w trakcie kuracji zaczerwienienia znikają niezauważalnie już po kilku dniach.